Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkanoc to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt obecnych w polskiej kulturze. To święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Wielkanocne przygotowania są również widoczne w klasie 1c.
Dzięki zajęciom tematycznym dzieci poznały bliżej tradycje i zwyczaje świąteczne.
Z wielkim zaangażowaniem przygotowywały ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi. Tworzyły piękne prace podczas zajęć informatycznych. Jednak najwięcej radości, przysporzyły dzieciom „Poszukiwania wielkanocnego zajączka”. Zabawa polegała na zebraniu kolorowych jajek do koszyczka, ukrytych na terenie szkolnego placu zabaw. Okazało się, że uczniowie 1c to prawdziwi mistrzowie w tej dziedzinie. Po zebraniu wszystkich jajeczek dzieci miały okazję wykorzystać swoje umiejętności matematyczne i podzielić jajka tak, by każdy miał tyle samo.

Photo1