Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maria Konopnicka tworząc swój bogaty dorobek literacki, nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach. Od 1884 roku ogłaszała utwory dla dzieci, cieszące się ogromną popularnością. Napisała miedzy innymi ,,Śpiewnik dla dzieci”, ,,O Janku Wędrowniczku”, ,,Na jagody” czy poetycką opowieść prozą i wierszem "O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Utwory Marii Konopnickiej rozbudzają wrażliwość estetyczną dzieci. Nauczyciele biblioteki i świetlicy zorganizowali zajęcia dla dzieci, na których uczniowie poznawali twórczość M. Konopnickiej. Zostały im zaprezentowane utwory ze szkolnej biblioteki takie jak: Na jagody, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko, Co słonko widziało wędrując po niebie, O Janku Wędrowniczku. Dzieci wysłuchały niektórych z nich, a następnie miały możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Twórczość Marii Konopnickiej”.
Jury konkursowe wybrało czterech laureatów:
Emilia Zarek kl. I D
Pola Brzozowska kl. II B
Nina Kowalczuk kl. II B
Natalia Małysz kl. I D
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujmy nagrodzonym i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów.

  • Photo1
  • Photo6
  • Photo5
  • Photo4
  • Photo7
  • Photo2
  • Photo3