Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

14.06.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego studentki trzeciego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej PANS w Chełmie, w ramach śródrocznych praktyk zawodowych, przeprowadziły zajęcia oraz warsztaty czekoladowe w klasie 1 c. Na początku zajęć studentki przedstawiły krótką prezentację: skąd pochodzi czekolada, czym rożni się w smaku ziarno kakaowca a kakao w proszku oraz o procesie produkcji. Wyjaśniły różnicę między różnymi rodzajami czekolady. Po teoretycznym wprowadzeniu nadszedł czas na praktyczną część warsztatów. Każdy otrzymał swoje stanowisko pracy w szkolnej pracowni kulinarnej, na którym znajdowały się wszystkie potrzebne składniki i narzędzia. Pani Agnieszka omówiła krok po kroku proces tworzenia czekolady, zaczynając od rozpuszczania czekolady bazowej, dodawania aromatów i innych dodatków, aż do ostatecznego formowania czekoladowych kształtów. Uczestnicy mieli okazje wypróbować różnych technik dekorowania czekolady, takich jak temperowanie, nadawanie kształtu przy użyciu foremek, a także ręczne dekorowanie za pomocą specjalnych narzędzi. Uczniowie byli zachwyceni rezultatem swojej pracy. Podczas trwania warsztatów panowała przyjazna atmosfera, a dzieci miały możliwość wymiany doświadczeń i pomocy sobie nawzajem. Warsztaty z robienia czekolady świetną okazją do nabycia wiedzy i nowych umiejętności, także stanowiły doskonałą formę relaksu i zabawy oraz przyniosły ogromną radość i satysfakcję. Była to niezapomniana i smakowita przygoda, która zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Zajęcia odbyły się pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Rybak i nauczyciela PANS Pani Agnieszki Grabowskiej.