Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

18 maja 2023 r. uczniowie klas 1a i 1b wyruszyli do Krainy Rumianku w miejscowości Hołowno. Na miejscu mogli doświadczyć, jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Poznali dawne obyczaje polskiej wsi, warunki życia oraz rodzaje wiejskich prac. W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztacie „Mydełka glicerynowe”, wykonując kolorowe i pachnące mydełka. Dowiedziały się również o historii mydła i jego rodzajach. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje ślicznie zapakowane mydełka do domu na prezent dla bliskiej osoby. W czasie warsztatów z ceramiki dzieci dowiedziały się, jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły gliniane naczynia w dawnych kulturach. Poznały etapy przygotowania i formowania gliny, wypróbowały różne techniki. Własnoręcznie ulepiły naczynia i figurki, które zabrały ze sobą. Był też czas na zakup pamiątek. Na zakończenie dzieci z ochotą zjadły upieczone kiełbaski. Pobyt w Krainie Rumianku na pewno pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów.