Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O ty dniu radosny, O ty Trzeci Maju,
zapachniałeś kwieciem w całym polskim kraju.

W dniu 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas: VI c, V a, IV b wraz z chórem, składającym się z uczniów klas czwartych. Występujący przedstawili społeczności uczniowskiej okoliczności uchwalenia pionierskiej w Europie ustawy zasadniczej, zatwierdzonej 3 maja 1791 r. podczas obrad Sejmu Wielkiego. Uczniowie położyli nacisk na determinację twórców konstytucji, którzy zostali zmuszeni stoczyć walkę o jej funkcjonowanie z przeciwnikami reform w Rzeczypospolitej.
Przypomnienie kluczowych wydarzeń z przeszłości pozwala współczesnym kultywować pamięć o działaniach polskich patriotów, którzy w XVIII wieku podjęli próbę ratowania Ojczyzny przed upadkiem.
Uroczystość przygotowały: p. Agnieszka Szczepanik oraz p. Anna Radziszewska-Smutniak. Dekoracje wykonały: p. Ewa Słomczyńska i p. Marzena Chrabąszcz. O nagłośnienie zadbał p. Paweł Kudyba.

 • Photo5
 • Photo25
 • Photo24
 • Photo2
 • Photo32
 • Photo21
 • Photo6
 • Photo44
 • Photo58
 • Photo33
 • Photo51
 • Photo43
 • Photo3
 • Photo39
 • Photo48
 • Photo15
 • Photo7
 • Photo49
 • Photo1
 • Photo35
 • Photo10
 • Photo13
 • Photo8
 • Photo4
 • Photo42