Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrony własności intelektualnej poprzez wykorzystywanie praw autorskich.
Z tej okazji zorganizowane zostały zajęcia dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, odgadywały zagadki związane z literaturą dziecięcą. Zapoznały się z rodzajami zbiorów bibliotecznych. Uczestniczyły w zabawach literackich i układały puzzle z wizerunkami bajkowych postaci. Wykonywały również zakładki do książek techniką origami. Spotkanie to było świetną okazją do przypomnienia dzieciom zalet czytania oraz jak należy dbać o książki. Uczniowie dowiedzieli się także co to są prawa autorskie i dlaczego należy się do nich stosować.
Zajęcia przeprowadziły p. Elżbieta Kaczyńska, p. Lidia Sułek i p. Anna Marciniak-Marek.

  • Photo1
  • Photo4
  • Photo2
  • Photo3