Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pracownia artysty, zwana też atelier (w języku francuskim atelier oznacza pracownię, warsztat), to miejsce szczególne, w którym artysta tworzy dzieła. Jak wygląda warsztat pracy malarza? Co to są sztalugi i jakie są ich rodzaje? Jaki wybrać pędzel? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące malarstwa uczniowie z klasy 1 c uzyskali na zajęciach „W pracowni malarza” prowadzonych przez p. Monikę Wolszczak w pracowni Stowarzyszenia „Pasja”. Dzieci miały okazję zobaczyć w rzeczywistości wyposażenie pracowni oraz przybory plastyczne, m.in. sztalugę, palety, podobrazia, pędzle, farby olejne. Dowiedziały się, jak powstaje obraz krok po kroku. Swoich sił spróbowały na lekcji, tworząc obraz. Uczniowie przekonali się, jak można niewielkim nakładem pracy udoskonalić rysunki, które wykonują. To była niezwykła lekcja, która rozbudziła zainteresowanie plastyką i udowodniła, że malować może każdy.