Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 3a w tym roku postanowili powitać wiosnę przygotowując smakowite przekąski. Zaopatrzeni w zdrowe i pyszne produkty, wśród których było dużo świeżych warzyw, przystąpili do pracy w nowoczesnej pracowni kulinarnej. Dzieci ochoczo pracowały, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie oraz zasadach zdrowego odżywiania. Powstały kolorowe i zdrowe wiosenne przekąski, które zostały ze smakiem zjedzone po zakończeniu zajęć. Takie wiosenne śniadanka zrobione samodzielnie są najpyszniejsze!

  • Photo3
  • Photo5
  • Photo2
  • Photo4
  • Photo7
  • Photo6
  • Photo1