Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

16.03.2023 r. uczniów klas pierwszych odwiedziła p. Joanna Sobańska, która jest pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Pani Asia przeniosła dzieci w świat kodowania. Kodowanie kształtuje nie tylko umiejętności zakodowania obrazka, ale również rozwija spostrzegawczość wzrokową i orientację przestrzenną. Dzieci chętnie kodowały według instrukcji nauczyciela oraz obrazków. Na początku miały za zadanie zakodować obrazek, później kodowały na podstawie ilustracji, a na koniec, co wzbudziło najwięcej emocji, miały za zadanie ułożyć jak najwyższą wieżę. Finalizacja zadań zależna była od współpracy w grupie. Dzieci miały zatem nie lada wyzwanie, ale ostatecznie wszyscy poradzili sobie wspaniale. To na pewno była dla nich lekcja nie tylko kodowania, ale również kształtowania umiejętności współpracy w zespole. Dziękujemy Pani Joannie za interesującą lekcję.