Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podczas godziny wychowawczej 7 marca 2023 r. uczniowie klasy 4 b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Programowanie z robotami”, prowadzonych przez p. Magdalenę Machowicz, pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Nauczyciel bibliotekarz skorzystał z zaproszenia wychowawcy klasy p. Agnieszki Szczepanik, aby podzielić się wiedzą na temat działania robotów Dash, które można zaprogramować na wiele sposobów. Uczniowie przekonali się, że robotem można sterować wykorzystując aplikacje obsługiwane przez tablet. Czwartoklasiści byli pod wrażeniem Dasha, który potrafi przemieszczać się, reagować na głos, śpiewać, tańczyć i odnajdywać przedmioty.
Uczniowie bardzo pożytecznie i przyjemnie spędzili czas.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Machowicz za cenną lekcję w naszej Szkole.

Kolaż zdjęć  uczniów zgromadzonych w sali lekcyjnej. Pomiędzy nimi znajdują się małe roboty na kołach. Niektóre dzieci trzymają panele sterujące robotami.