Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasy 1a pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Dras już świętują ten dzień biorąc udział w dużym projekcie eTwinning „Znajdźmy wspólny język… ojczysty”, który skierowany jest do uczniów różnych typów szkół. Pierwszoklasiści poznają litery, stąd ich działania to zabawy z językiem polskim, z literami. Projekt jest ciekawy i najmłodsi uczniowie z uśmiechem zaczęli go realizować, a nauka toczy się sama. Doskonalą technikę czytania, rozwijają uważność, umiejętność pisania i pracy w grupie, zespole. Do obchodów Dnia Języka Ojczystego zachęcamy wszystkich, którym piękno polszczyzny leży na sercu i w duszy gra. Zorganizujmy święto w szkole. „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają."(M. Rej)

Certyfikat eTwinning: https://live.etwinning.net/files/desktop/pdf/certificate/project/etw_certificate_213561_pl.pdf
Mapa uczestników projektu: http://tiny.cc/57hriz

  • mapa MDJO SP8
  • mapa MDIO
  • scrabble
  • artystyczne litery
  • artystyczny alfabet
  • puzzle