Miło nam poinformować, że nasza placówka została zakwalifikowana do programu „AKTYWNA SZKOŁA”- największego aktywizacyjnego projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki, mającego na celu upowszechnianie aktywności fizycznej nie tylko wśród uczniów, ale także całych rodzin.

W ramach zadania AKTYWNY WEEKEND proponujemy dla społeczności lokalnej, w szczególności dla dzieci i młodzieży, zajęcia sportowo - rekreacyjne na szkolnych obiektach sportowych w weekendy - soboty i niedziele (oprócz dni ustawowo wolnych).

Do Państwa dyspozycji oddajemy zewnętrzne obiekty sportowe naszej szkoły :

- boisko wielofunkcyjne,

- bieżnię lekkoatletyczną,

- już niebawem: boisko piłkarskie ze sztuczną trawą.

Obiekty będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich chętnych w soboty i w niedziele w godzinach 15.00 – 20.00 .

WEEKEND  TO  CZAS  NA  AKTYWNOŚĆ  !

Photo1

Szkoły Podstawowej nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie

Drodzy Rodzice / Opiekunowie uczniów klas I-III

publikujemy Państwu listę niezbędnych przyborów szkolnych

i sportowych

w roku szkolnym 2023/ 2024

• 1 zeszyt do edukacji polonistycznej (w 3 linie 16/32 kart. A5 i A4) - podpisany imieniem i nazwiskiem na okładce
  • 1 zeszyt do edukacji matematycznej – (w kratkę 16/32 kart.) - podpisany imieniem i nazwiskiem na okładce
  • zeszyt do korespondencji – w kratkę 32 kart.- podpisany
  • zeszyty do religii i j. angielskiego – 32 kart. w kratkę - podpisany
  • w piórniku: kredki ołówkowe, miękkie ołówki 2 - 3 szt. (H lub HB), gumka, linijka 20 cm, temperówka, klej biurowy w sztyfcie, dobre, ostre nożyczki, (długopisy: niebieski i zielony - tylko klasy II i III - podpisane (jeśli dziecko jest leworęczne, to kupujemy odpowiednie nożyczki)
  • plastelina – 12 kolorów - podpisana
  • farby plakatowe – 12 kolorów i akwarele
  • pędzle 4 sztuki (cienki, średni i dwa grube) - podpisane
  • kredki świecowe/pastele – podpisane
  • flamastry, cienkopisy
  • papier kolorowy (wycinanki) - zwykły lub samoprzylepny
  • dodatkowy klej od każdego dziecka – do klasy
  • blok rysunkowy A4 biały i kolorowy
  • blok techniczny A4 biały i kolorowy
  • blok techniczny A3 biały i kolorowy (duży format)
  • strój gimnastyczny (ciemne spodenki i t-shirt biały dla klasy I i kolor klasy II i III ustalony przez wychowawcę w klasie pierwszej), w worku - podpisane
  • obuwie na zmianę z jasną podeszwą w worku
  • 3 teczki z gumką - do kart pracy/sprawdzianów, prac plastycznych, do j.angielskiego – podpisane
  • papier ksero do sali (po ustaleniu z wychowawcą)
  • strój do pływania (w nieprzemakalnej zamykanej torbie - nie może być reklamówka ) chłopcy; czepek, spodenki, klapki, okulary, ręcznik; dziewczynki: strój kąpielowy jednoczęściowy, czepek silikonowy, klapki, okulary, ręcznik.

Wszystkie rzeczy osobiste przybory szkolne, obuwie, worki prosimy wyraźnie podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.

Dziękujemy!

Wychowawcy klas I-III