W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi i urlopami pracowników od dnia 2 lipca 2022 r. pływalnia będzie nieczynna.
Planowane otwarcie 16 sierpnia 2022 r.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie, udostępnił informacje dotyczące organizacji badań lekarskich kandydatów do szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe.
W załącznikach poniżej publikujemy zestaw dokumentów do ww. badań: skierowanie na badanie profilaktyczne, kartę badania podmiotowego oraz listę ośrodków z terenu województwa lubelskiego, w których można wykonać bezpłatne badania uczniów w roku 2022.
Jednocześnie informujemy, że ww. informacje znajdują się również na stronie WOMP CP-L w Lublinie: https://www.womp.lublin.pl/uslugi/badania-uczniow.html

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2022/2023, a także terminy składania dokumentów dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych, na semestr pierwszy klas I publicznych szkół policealnych, publicznych branżowych szkół II stopnia i publicznych szkół dla dorosłych na terenie województwa lubelskiego.

Załączniki:
1. Zarządzenie Nr 7/2022  Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2022 roku.
2. Załącznik Nr 1 - Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych: czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, trzyletniej branżowej szkoły I stopnia i klas wstępnych w szkołach ponadpodstawowych, o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe, w tym do branżowych szkół I stopnia, w których zajęcia dydaktyczno - wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego 2023 r.
3. Załącznik Nr 2 - Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych oraz na semestr pierwszy klas I publicznych liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w tym do szkół dla dorosłych, w których zajęcia dydaktyczno - wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego 2023 r.
4. Załącznik Nr 3 -Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 na semestr pierwszy klas pierwszych publicznych branżowych szkół II stopnia oraz semestr pierwszy klas pierwszych publicznych szkół policealnych, w tym do branżowych szkół II stopnia i szkół policealnych, w których zajęcia dydaktyczno - wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego 2023 r.
5. Załącznik Nr 4 - Informacja o liczbie wolnych miejsc do szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego.

Załączniki dostępne na stronie:  https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11731

16 maja – 24 czerwca 2022 roku

Składanie przez kandydatów
wniosków o przyjęcie do szkoły

16 – 31maja 2022 roku

Składanie przez kandydatów
wniosków o przyjęcie do szkoły
dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego,
oddziału międzynarodowego, oddziału
wstępnego, oddziału przygotowania
wojskowego w szkole ponadpodstawowej,
oddziałów wymagających od kandydatów
szczególnych indywidualnych predyspozycji
oraz do szkół i oddziałów prowadzących
szkolenie sportowe w szkołach
ponadpodstawowych.

16 maja – 27 lipca 2022 roku

Wydawanie skierowań
do Poradni Medycyny Pracy

25 czerwca – 14 lipca 2022 roku

Przyjmowanie świadectw ukończenia szkoły
oraz wyników egzaminu ósmoklasisty

22 lipca 2022 roku

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych

22 – 28 lipca 2022 roku

Potwierdzenie przez rodzica lub kandydata
woli przyjęcia do szkoły

29 lipca 2022 roku

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych
i nieprzyjętych do szkoły

29 lipca – 19 sierpnia 2022 roku

Rekrutacja uzupełniająca

Plakat promujący rekrutację do Szkoły Podstawowej nr 8 na rok szkolny 2022/2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie
informuje, że zapisy do klas pierwszych SP nr 8 w Chełmie
w roku szkolnym 2022/2023 dla dzieci mieszkających w obwodzie szkoły odbywają się w terminie 1 - 11 marca 2022 r.
Dla dzieci spoza obwodu szkoły rekrutacja do klas pierwszych na wolne miejsca
odbywa się w terminie 14 marca - 1 kwietnia 2022 r.
(zgodnie z Zarządzeniem nr 1412/22 Prezydenta Miasta Chełm z 21 stycznia 2022 r.)

Wybierz naszą Ósemkę!
Ósemka najlepszą szkołą dla Twojego dziecka!

rekrutacja elektroniczna do klasy 1 vulan

Wniosek kandydata (DOCX)

Pobierz (0,03 MB)

Potwierdzenie obwodowego (DOCX)

Pobierz (0,03 MB)

Oświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (DOCX)

Pobierz (0,02 MB)

Oświadczenie o zamieszkaniu na terenie Miasta Chełm (DOCX)

Pobierz (0,02 MB)

Oświadczenie spełniania innych kryteriów (DOCX)

Nasz adres:
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie, ul. Połaniecka 10, tel. 82 5637311,
adres e-mail:
www.sp8chelm.pl

Dyrektor Szkoły informuje, że od 9 lutego br. będzie czynna kryta pływalnia. Zapraszam wszystkich zainteresowanych z terenu miasta Chełm i okolic.
Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce – Kryta pływalnia.
Życzę miłego relaksu w obcowaniu z wodą.