Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Ustawa rządowa z dnia 3 maja – zmiany ustrojowe Rzeczypospolitej”, w którym wzięło udział 15 uczniów klas ósmych. Kultywując pamięć o zwolennikach reform, którzy dążyli do przebudowy ustroju Rzeczypospolitej w XVIII stuleciu, młodzież wykazała się wiedzą na temat uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej.
Pierwsze miejsce podczas rywalizacji konkursowej zajął uczeń klasy VIII b Szymon Polak. Drugą lokatę zdobył Kordian Adamczyk (VIII c). Trzecie miejsce uzyskali ex aequo Kamil Błaszczyk (VIII b) oraz Karol Muniak (VIII a).
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Szczepanik, nauczyciel historii.

img 7256

Dnia 10.06.2021 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. „Mój dziecięcy świat”. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas I-III.
Uczestnicy zaprezentowali wyjątkowy kunszt recytatorski, doceniony gromkimi brawami.
Laureaci zostali nagrodzeni upominkami wręczonymi przez Panią Dyrektor Beatę Tomaszczuk.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Konkurs zorganizowały nauczycielki p. Joanna Grzesiak i p. Ewa Drzewiecka.

W Ósemce 9 czerwca 2021 r. przeprowadzono Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy zmierzyli się z matematycznymi zadaniami. Komisja konkursowa wyłoniła 4 laureatów i przyznała 2 wyróżnienia.
Laureatami zostali: Julia Łuć i Nina Manaj uczennice klasy II a (n-l przygotowujący do konkursu p. Elżbieta Dras), Zuzanna Mazurek, uczennica klasy II b (n-l przygotowujący p. Wioletta Lewczuk) oraz Dawid Kister, uczeń klasy II c (n-l przygotowujący p. Joanna Wicha).
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Rondoś, uczeń klasy II a oraz Natalia Krzewska, uczennica klasy II b.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Konkurs przeprowadziły p. Iwona Molin i p. Marianna Niemczuk.

img 0276

Uczniowie klas I-III są wspaniałymi czytelnikami. Uczestniczą w wielu konkursach i projektach czytelniczych, np.: „Lekturki spod chmurki”, „Czytanie ma moc”. Spróbowali też swoich sił w szkolnym konkursie plastycznym, w którym musieli się wykazać znajomością baśni, bajek i bajeczek. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, przybliżenie twórczości autorów literatury dziecięcej, pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji, doskonalenie warsztatu plastycznego, poznawanie różnorodnych form i technik plastycznych.
Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem wśród dzieci, temat okazał się bardzo ciekawy. Organizatorami konkursu była p. Wioletta Lewczuk i p. Joanna Wicha.

A oto lista Laureatów:
klasa 1a - Laura Kruk, Maja Majgier
klasa 1b - Ada Mochniej, Jakub Rusakiewicz
klasa 1c - Piotr Miszczuk, Maria Turewicz
klasa 2a - Weronika Majdan, Joachim Radzicki
klasa 2b - Sandra Jachymczak, Klara Lewczuk
klasa 2c - Natalia Sobczuk, Helena Robak
klasa 3a - Nikola Charuk, Kornelia Koziej
klasa 3b - Zofia Adamska, Mikołaj Kołodziej
klasa 3c - Lena Kogut, Amelia Nowosad.
Wyróżnienie specjalne otrzymała Paulina Pawełkiewicz z klasy 1c.

1621523711782

Dla upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania kościuszkowskiego w szkole odbył się szkolny konkurs historyczny. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów klas czwartych. Celem konkursu było przybliżenie postaci bohatera narodowego oraz rozwijanie wyobraźni.
Nagrody i dyplomy laureatom konkursu wręczyła Pani Dyrektor Beata Tomaszczuk.
Laureaci:
I miejsce – Oliwia Michalczuk kl. IV c
II miejsce – Maja Oryszkiewicz-Polakowska kl. IV c
III miejsce – Bartosz Słowik kl. IV b
Wyróżnienia otrzymali: Zofia Sobczyk kl. IV c i Alan Pitak kl. IV b.
Konkurs zorganizowała p. Justyna Prystupa.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

IMG 20210413 144235730 BURST001