19 maja br. w naszej szkole odbyła się XIII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza „Poprawnej Pisowni Wyrazów Związanych ze Zdrowiem”.
W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1, 8 oraz Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Arka.
Laureatami zostali uczniowie:
Szkoła Podstawowa nr 8 – Aleksander Weremczuk
Szkoła Podstawowa nr 8 – Aleksandra Góralczyk
Szkoła Podstawowa nr 1 – Maciej Pawłowski
Organizatorami konkursu były Panie: Agata Wojtasiuk, Ewa Skórzewska – Popek, Aneta Kowalewska, Ewa Słomczyńska.

Photo7

12 maja 2022 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”. W naszej szkole zgłosiło się 23 uczniów z klas I – III. Konkurs urozmaicił program zajęć - to cenne rozszerzenie programu nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Każdy z testów składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Skala trudności pytań konkursowych pozwoliła każdemu uczniowi spróbować swoich sił. Trzymamy za Was kciuki i liczymy na wysokie wyniki. Konkurs przeprowadziły panie Iwona Molin, Marianna Niemczuk, Alicja Wojcieszuk i Joanna Wicha.

photo1

flaga Australii4.png

III Edycja Konkursu Międzyszkolnego „Zabytki krajów anglojęzycznych” została rozstrzygnięta. Adresatami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych w Chełmie. Celem fundamentalnym konkursu było poznanie zabytków krajów anglojęzycznych, rozwijanie umiejętności stosowania języka angielskiego oraz rozwój umiejętności w zakresie technologii informatyczno-komunikacyjnej. Co więcej uczestnicy mogli doświadczyć odrobiny współzawodnictwa o szerszym zasięgu i wyróżnić się kreatywnością, wyobraźnią czy też zamiłowaniami artystycznymi w stosunku do innych szkół.

flaga Kanadyflaga Wielkiej Brytanii

Prezentacje wykonane w programie PowerPoint zostały ocenione pod względem pomysłowości, estetyki i jakości wykonania, poprawności językowej i oryginalności. Organizatorzy konkursu P. Ewa Praduń oraz P. Piotr Mazur wyłonili zwycięzców, przyznano również wyróżnienia.
Laureatem konkursu został Antoni Michałek (Zespół Szkół Społecznych, klasa VIIIa), drugie miejsce zajęła Natalia Comeau (SP nr 4, klasa VIIIa), na trzecim miejscu uplasował się Oskar Pióro (SP nr 8, klasa VIIIe). Wyróżnieni: Jakub Kociubiński (SP nr 8, klasa VIIe) oraz Iga Marszał (SP nr 4, klasa VIIa).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)

Zrzuty z ekranu artykułów z opisami i zdjęciami różnych zabytków z krajów anglojęzycznych.

Miło nam ogłosić, że laureatami konkursu dla klas III na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim zostali:
I miejsce – Nina Manaj kl. III a
II miejsce – Mateusz Sapiaszko kl. III b
III miejsce – Filip Tapałaj kl. III a
Organizatorem konkursu była p. Magdalena Zosiuk.

photo1