Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W naszej placówce nie brakuje uczniów, którzy pomagają. To nasze Anioły.
Jednym z nich jest wyjątkowa uczennica, wolontariuszka Szkolnego Koła Caritas - Dominika z kl. VII. To pierwsza ósemkowa uczennica, która 4 lata temu przekazała swój skarb – włosy - osobom potrzebującym i chorym na nowotwór złośliwy. Kilka dni temu, po raz kolejny to zrobiła!
Fundacja RaknRoll od kilku lat organizuje akcję „Daj włos”. Może w niej wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona - każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Oddając swoje warkocze kobietom i dzieciom, którym chemioterapia włosy odebrała, daje się im nie tylko nowy wygląd. Przede wszystkim dodaje więcej siły do walki o zdrowie i życie! A to jest bezcenne.
Wolontariusze to ... ludzie, którzy posiadają jakby niewidzialną, lecz bardzo wyczuloną „antenę”, która przechwytuje sygnały wołających o pomoc, wzbudza natchnienie, a nawet rodzaj wewnętrznego nakazu, przyjścia do potrzebującego z pomocą, z radą i dobrym słowem.
I taka jest Dominika. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa, obserwująca otaczający świat i ludzi, by w odpowiednim momencie pomóc. I to w tak bardzo niekonwencjonalny sposób, wymagający odwagi! Takiemu człowiekowi powiesz: „Ty jesteś moim aniołem”... Dominika jest kandydatką do tytułu „Ósemkowy Anioł – edycja 2021/2022”.
Dziękujemy!
Zdjęcia publikujemy za zgodą Rodziców uczennicy.

Opiekunowie SK Caritas – Aneta Kowalewska i Joanna Wicha

  • 2 dominika
  • 3 dominika
  • 1 dominika