Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W momencie śmierci bliskiego
uderza człowieka samotność
niczym nie dającej się
zapełnić pustki.

               ks. Józef Tischner

 

Są w naszym życiu dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada jest najważniejszym dniem obchodów zadusznych i odwiedzania cmentarzy. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.

Tradycją naszej szkoły jest, iż uczniowie odwiedzają groby swoich byłych nauczycieli i pracowników szkoły. Pamiętamy, by dziedzictwo i pamięć o tych, których już z nami nie ma, były zawsze kultywowane przez społeczność naszej szkoły. Dlatego też wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami: p. Anetą Kowalewską i p. Joanną Wichą zapalili znicze, odmówili modlitwę za tych, którzy od nas odeszli.

Wspominamy: Zofię Skorupę, Krystynę Pruszkowską, Irenę Radziszewską, Teresę Jarosz, Małgorzatę Rachubik, Barbarę Kiwilszo, Sabinę Stadnicką, Honoratę Terpiłowską, Barbarę i Lucjana Waleńciuków, Annę Czubacką, Jadwigę Wołoszczuk, Teresę Strzelecką, Zuzannę Brauer, Halinę Kiwińską, Honoratę Karwat, Kamilę Borysiuk, Annę Koniuszewską, Wiesławę Kister, Elżbietę Nowaczewską, Marię Bocheńską, Zygmunta Korzeniowskiego, Sławomira Ziarkowskiego, Marka Karwowskiego, Mariusza Chrzaniuka, Kazimierza Miskura, Jana Majera, Sławomira Madeja, Zenona Króla.

Są w nas, naszej pamięci, sercach, wspomnieniach...

 • 14
 • 17
 • 18
 • 13
 • 4
 • 12
 • 20
 • 7
 • 15
 • 23
 • 9
 • 16
 • 1 okładka albumu
 • 19
 • 8
 • 2
 • 6
 • 3
 • 21
 • 5
 • 11
 • 10
 • 22