Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Serdecznie dziękujemy za udział w listopadowej akcji charytatywnej „Wspieram, bo warto - pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt”. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie, w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt.

Dzięki Waszej pomocy, życzliwości i wrażliwości zebraliśmy pokaźną liczbę darów dla bezdomnych, porzuconych lub poszkodowanych czworonogów – karmę, zabawki i inne potrzebne przybory. Zebraliśmy wspólnie 140 kg karmy suchej i 50 kg karmy mokrej.

Na zaproszenie opiekunów Szkolnego Koła Caritas p. Anety Kowalewskiej i p. Joanny Wichy odwiedził szkołę przedstawiciel Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt p. Mariusz Kluziak.

Podczas spotkania z uczniami z klas I – III pan Mariusz przedstawił swoją codzienną pracą w stowarzyszeniu. Wytłumaczył dzieciom, jak należy prawidłowo dbać o zwierzęta, jak je karmić, pielęgnować i zapewnić opiekę weterynaryjną. Odpowiedział też na ogromną ilość pytań dotyczących naszych pupili. Wiedza zdobyta przez dzieci zaowocuje troską o zwierzęta.

Pan Mariusz podziękował społeczności Ósemki za dar serca dla swoich podopiecznych – zebraną karmę.

Tym razem do akcji włączyły się następujące zespoły klasowe wraz z wychowawcami:
1) kl. I a – wychowawca p. Iwona Molin
2) kl. I c – wychowawca p. Marianna Niemczuk
3) kl. II a – wychowawca p. Jolanta Rozwód
4) kl. II b – wychowawca p. Alicja Wojcieszuk
5) kl. II c – wychowawca p. Ewa Drzewiecka
6) kl. III a – wychowawca p. Elżbieta Dras
7) kl. III b – wychowawca p. Wioletta Lewczuk
8) kl. III c – wychowawca p. Joanna Wicha
9) kl. IV a – wychowawca p. Ewa Skórzewska - Popek
10) kl. VII b – wychowawca p. Anna Gieleta
11) kl. VII c – wychowawca p. Marzena Stadnik
12) kl. VII d – wychowawca p. Iwona Synowiec
13) kl. VII e – wychowawca p. Monika Lenart
14) kl. VIII a – wychowawca p. Karolina Nadolska - Tatys
15) kl. VIII b – wychowawca p. Aneta Kowalewska
16) kl. VIII d – wychowawca p. Barbara Kister

Karmę przynieśli też indywidualnie uczniowie: Zofia Adamska i Natalia Nowicka z kl. IV b; Michał Jankowski, Emilia Spyrka i Igor Lenart z kl. VI a; Agata Sadło i Cyprian Watrakiewicz z kl. VIII c; Aleksandra Kurdziel i Oliwia Mróz z kl. VIII e.

Wystarczą chęci, aby pomagać! Dziękujemy!

Wolontariusze SK Caritas

  • 3
  • 2
  • 1