Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28 listopada br. uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Ratujemy i uczymy się ratować”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Chełmie. Celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poprzez pogłębianie wiedzy uczniów nt. współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym, zapoznanie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie przywracania funkcji oddechowej i krążeniowej, zaprezentowanie przez uczniów praktycznych umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowląt, dzieci, dorosłych (prezentacja ćwiczeń na fantomach medycznych), zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 
Drużynę z Ósemki reprezentowały uczennice klasy 8b - Aleksandra Dziaduszyńska i Julita Kiryk i klasy 8c - Aleksandra Zienkiewicz. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem p. Ewy Karpiuk-Koleniec. Wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w różnych wypadkach, pozyskały zarówno w teorii, jak i praktyce - poprzez ćwiczenia na fantomach.
Z taką drużyną można czuć się bezpiecznie!

  • skanowanie0001
  • skanowanie0003
  • 20191128_095402
  • 20191128_113921
  • 20191128_100029