Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Paczka dla bohatera XI   XII 2020

 “Walczyli dla nas – zawalczmy dla nich”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kolejny już raz zainicjowali ogólnopolską akcję „X Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera - 2020”.

Patronat honorowy nad akcją objęli:
Ministerstwo Obrony Narodowej
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Instytut Pamięci Narodowej
Agencja Mienia Wojskowego
Polska Zbrojna

Celem akcji jest duchowe i materialne: “Wspieranie żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny, jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych.”

Włączając się, jako SK Caritas i Szkoła Podstawowa nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie w akcję pomocy oddaliśmy hołd naszym bohaterom i zachęciliśmy do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach. W ramach akcji zbieraliśmy żywność oraz środki chemiczne, które wraz z ciepłymi życzenia przekazaliśmy tym, którzy walczyli o naszą wolność, a dziś nierzadko żyją w nędzy.

Do tej pory wszystkie akcje charytatywne które przeprowadzali nasi wolontariusze, spotykały się z ogromną i powszechną życzliwością, co niewątpliwie dodaje młodym ludziom skrzydeł i zachęca do podejmowania kolejnych inicjatyw.

Nie zawiedli nas i tym razem nasi Uczniowie, ich Rodzice i Wychowawcy. W tegorocznej edycji, trudnej do zorganizowania w szkole ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa oraz postępowanie zgodne z wytycznymi sanitarnymi, paczki przygotowali:

klasa II a – wychowawca p. Elżbieta Dras
klasa II c – wychowawca p. Joanna Wicha
klasa III a – wychowawca p. Iwona Molin
klasa III b – wychowawca p. Iwona Buczek
klasa III c – wychowawca p. Marianna Niemczuk
klasa V a – wychowawca p. Anna Marciniak – Marek
klasa VI c – wychowawca p. Maria Delekta
klasa VI d – wychowawca p. Alicja Puczyńska
klasa VI e – wychowawca p. Monika Lenart
klasa VII b – wychowawca p. Aneta Kowalewska
klasa VII d – wychowawca p. Barbara Kister

Indywidualnie akcję wsparli uczniowie:
Gabriela Pawełczak kl. VIII a
Szymon Polak kl. VIII b
Martyna Kociubińska kl. VIII b
Cyprian Watrakiewicz kl. VII c
Agata Sadło kl. VII c
Amelia Kogut kl. VI a

Dziękując za  okazaną hojność i owocną współpracę, pragniemy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzyć wszystkim zdrowia, pomyślności i życzliwości bliźnich w Nowym 2021 Roku.

Wolontariusze Szkolnego Koło Caritas

Opiekunowie SK Caritas Aneta Kowalewska, Joanna Wicha i Marzena Chrabąszcz

  • IMG_20201214_160451
  • Paczka dla bohatera XI - XII 2020
  • IMG_20201214_125407