Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudzień to nie tylko czas przedświątecznych porządków i przygotowań. To również czas refleksji. W naszej placówce to też czas, kiedy drugi człowiek staje się bliski.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zainicjowali ogólnopolską akcję „VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera - 2018”. W tym roku organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera".

Patronat honorowy nad akcją objęli:
Ministerstwo Obrony Narodowej
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Instytut Pamięci Narodowej
Agencja Mienia Wojskowego
Polska Zbrojna

Włączając się, jako SK Caritas i Szkoła Podstawowa nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie w akcję pomocy oddaliśmy hołd naszym bohaterom i zachęciliśmy do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach. Co zrobiliśmy w ramach akcji? Działania naszych uczniów, ich rodziców, nauczycieli polegały na zbiórce artykułów spożywczych i chemicznych dla kombatantów i weteranów II wojny światowej i podziemia niepodległościowego. Przygotowaliśmy paczkę - ósemkowy dar pamięci. Znalazły się w niej słodycze świąteczne, żywność długoterminowa, ozdoby bożonarodzeniowe, środki czystości. Wolontariuszka Gabriela z kl. VI a przygotowała piękną kartkę świąteczną z życzeniami od całej społeczności szkolnej.

DZIĘKUJEMY!

  • 1
  • PACZKA-DLA-BOHATERA
  • CCF03012019
  • WP_20181210_12_45_41_Pro
  • CCF03012019_0001