Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
Ustawa o ochronie zwierząt

Kolejna akcja charytatywna za nami. W listopadzie wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali akcję „Wspieram, bo warto - pomoc podopiecznym schroniska dla zwierząt”.
W czwartek 23 listopada grupa wolontariuszy przekazała zebraną w naszej szkole karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria dla bezdomnych zwierząt w Chełmie.
Do akcji włączyły się następujące klasy wraz z wychowawcami:
1) kl. IV b – wychowawca A. Kowalewska
2) kl. IV c – wychowawca A. Szczepanik
3) kl. IV d – wychowawca T. Gruszka
4) kl. IV e – wychowawca M. Chrabąszcz
5) kl. VI b – wychowawca E. Skórzewska-Popek
6) kl. VII c – wychowawca M. Delekta
7) kl. III c gimnazjum – wychowawca I. Synowiec
oraz tzw. „świetliczaki” wraz z wychowawcami świetlicy. Karmę przynieśli indywidualnie uczniowie: Lea Sekrecka z kl. V a i Kacper Nadworski z kl. IV c.
Uczniom z „Ósemki” nie obcy jest więc los „bezdomniaków”. Wolontariuszy SK Caritas powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje. Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili nas po terenie schroniska.
Najważniejszą lekcją dla wolontariuszy było to, aby zrozumieli, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. By uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko. Zebrana ilość karmy pozwoli zwierzakom ze schroniska na bogatszą świąteczną ucztę. Nikola i Kasia stwierdziły, iż wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem. Klasy uczestniczące w zbiórce otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne, świąteczne upominki, które ufundowała p. M. Sawicka. Dziękujemy wolontariuszom, uczniom i wychowawcom za zaangażowanie podczas zbiórki karmy. Szczególnie dziękujemy Panu Stanisławowi Słupskiemu (dziadkowi ucz. kl. VI b) za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
Pamiętajcie! Wystarczą chęci, aby pomagać!

  • 4
  • 9
  • 3
  • 6
  • 2
  • 8
  • 1
  • 5
  • 7