Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przystąpiliśmy do akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, a honorowy patronat sprawował Wojewoda Lubelski pan Przemysław Czarnek.
W ramach akcji zebraliśmy pieniądze na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich w Aleppo i innych miastach Syrii, które zostały zniszczone podczas wojny. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu pokazaliśmy swoją wrażliwość na ogrom tragedii, która spotkała bezbronnych ludzi w ich ojczyźnie. Polacy doskonale rozumieją Syryjczyków. Nasze doświadczenia historyczne, związane nie tylko z II Wojną Światową sprawiają, że wiemy co to jest strach, głód, brak domu czy śmierć najbliższych. Akcje takie, jak „Lubelszczyzna dla Syrii”, są reakcją na cierpienie ludzkie i wyrazem zrozumienia narodu polskiego dla narodu syryjskiego.
W naszej placówce akcję wsparły następujące klasy wraz z wychowawcami /w podziękowaniu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy/:
1) kl. IV b – wychowawca p. A. Kowalewska
2) kl. IV d – wychowawca p. T. Gruszka
3) kl. IV e – wychowawca p. M. Chrabąszcz
4) kl. V c – wychowawca p. M. Wojciechowska
5) kl. VI b – wychowawca p. E. Skórzewska-Popek
6) kl. VII c – wychowawca p. M. Delekta
7) kl. III c gimnazjum – wychowawca p. I. Synowiec

Wolontariusze SK Caritas wraz z opiekunem p. A. Kowalewską z całego serca dziękują. Każdy, nawet najmniejszy gest, stanowi szansę dla narodu syryjskiego na godne życie.

  • WP_20171126_12_42_44_Pro
  • WP_20171126_12_32_37_Pro