Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudzień to czas przedświątecznych porządków, przygotowań oraz refleksji.W naszej placówce to również czas, kiedy inny człowiek staje się bliski.
W grudniu 2017 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kilka akcji charytatywnych. Kolejny raz realizowaliśmy ogólnopolski projekt „Rodacy - Bohaterom - Boże Narodzenie 2017”. To zadanie Stowarzyszenia Odra-Niemen, które współpracuje ze środowiskami byłych żołnierzy Polski Podziemnej w kraju, na Kresach - ziemiach na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej, utraconych przez Polskę po II wojnie światowej.
Przesłaniem projektu jest:
- pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, ale poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą,
- pamięć o tych, którzy dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.

Włączając się, jako SK Caritas i Szkoła Podstawowa nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie w akcję pomocy pragniemy sami oddać hołd naszym bohaterom i zachęcić do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza Kresowych Żołnierzach.
Co zrobiliśmy w ramach akcji Rodacy-Bohaterom? Paczkę - dar pamięci - od Rodaków dla Kresowych Bohaterów. Znalazły się w niej słodycze świąteczne, żywność długoterminowa, ozdoby bożonarodzeniowe, mała choinka oraz kartki świąteczne z życzeniami własnoręcznie przygotowane przez naszych najmłodszych uczniów.
Każdy przejaw pamięci, szczególnie ze strony Polaków mieszkających w Macierzy, jak mówią kombatanci o Polsce, jest dla nich ważnym dowodem wdzięczności za walkę o niepodległość Ojczyzny oraz podziękowaniem za opiekę nad polskimi miejscami pamięci.
DZIĘKUJEMY!

  • WP_20171213_11_05_30_Pro
  • WP_20171213_11_34_59_Pro
  • WP_20171213_11_59_25_Pro
  • WP_20171213_12_13_37_Pro
  • WP_20171213_11_33_33_Pro