Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wszystkich swietych odwiedzamy groby

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Odwiedzanie grobów jest zwyczajem znanym niemal wszystkim ludziom i przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Podczas tego święta oddajemy się zadumie i refleksji nad przemijaniem oraz wspominamy tych, którzy odeszli.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 8 odwiedzili groby żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu przy ul. Lwowskiej, którzy walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej. Dbamy o miejsca pamięci narodowej, takie jak mogiły polskich bohaterów, dla których fundamentalną wartością była wolność i niepodległość naszego kraju. Aby wyrazić szacunek i pamięć o nich, uczniowie zapalili znicze i świeczki, które są symbolem pamięci o zmarłych.

 • 6
 • 3
 • 1
 • 8
 • 7
 • 9
 • 12
 • 10
 • 5
 • 11
 • 4
 • 2