Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program Młodzi głosują daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

W ramach akcji Młodzi głosują, nasza szkoła włączyła się do programu realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, której celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie do ich świadomego udziału w wyborach poprzez:

dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,

zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizuje 30.04.2014r. młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmą - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.