Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zainicjowali ogólnopolską akcję „XI Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera - 2021”.  W tym roku organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Paczka dla Bohatera".

Patronat honorowy nad akcją objęli:
Ministerstwo Obrony Narodowej
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Instytut Pamięci Narodowej
Agencja Mienia Wojskowego
Polska Zbrojna

Celem akcji jest duchowe i materialne: “Wspieranie żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny, jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych.”

Włączając się, jako SK Caritas i Szkoła Podstawowa nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie w akcję pomocy oddaliśmy hołd naszym bohaterom i zachęciliśmy społeczność szkolną do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach.

Co zrobiliśmy w ramach akcji? Zbieraliśmy żywność (makarony, mąki, kasze, konserwy, słodycze, herbatę, kawę, itp.) oraz środki chemiczne (szampony, mydła, płyny do czyszczenia, itd.), które wraz z ciepłymi życzenia przekazaliśmy tym, którzy walczyli o naszą wolność, a dziś nierzadko żyją w ubóstwie. Nasz drobny gest pomógł uszczęśliwić wielu potrzebujących naszego wsparcia Kombatantów. Przygotowaliśmy paczki - ósemkowy dar pamięci. Uczniowie kl. V i VI na technice wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami od całej społeczności szkolnej.

Do tej pory wszystkie akcje charytatywne które przeprowadzali nasi wolontariusze, spotykały się z ogromną i powszechną życzliwością, co niewątpliwie dodaje młodym ludziom skrzydeł i zachęca do podejmowania kolejnych inicjatyw.

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie, ich rodzice i wychowawcy klas:
klasa I a – wychowawca p. Iwona Molin
klasa I c – wychowawca p. Marianna Niemczuk
klasa II b – wychowawca p. Alicja Wojcieszuk
klasa III a – wychowawca p. Elżbieta Dras
klasa III b – wychowawca p. Wioletta Lewczuk
klasa III c – wychowawca p. Joanna Wicha
klasa IV a – wychowawca p. Ewa Skórzewska-Popek
klasa IV b – wychowawca p. Magdalena Zosiuk
klasa IV c – wychowawca p. Agata Wojtasiuk
klasa VI a – wychowawca p. Marzena Mazurek
klasa VII b – wychowawca p. Anna Gieleta
klasa VII c – wychowawca p.  Marzena Stadnik
klasa VII d – wychowawca p. Iwona Synowiec
klasa VIII b – wychowawca p. Aneta Kowalewska
klasa VIII c – wychowawca p. Agnieszka Szczepanik

Indywidualnie akcję wsparł uczeń kl. II a – Damian Spyrka.

DZIĘKUJEMY! Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom!

 • 17
 • 9
 • 5
 • 1
 • 10
 • 7
 • 15
 • 11
 • 13
 • 12
 • 2
 • 16
 • 8
 • 6
 • 14
 • 3
 • 4