Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ósemkowa „PACZKA PAMIĘCI 2021” 

Wspieramy Ogólnopolską Akcję Rodacy Bohaterom

W grudniu wolontariusze Szkolnego Koła Caritas koordynowali w naszej placówce ogólnopolski projekt „Rodacy - Bohaterom - Boże Narodzenie 2021”. To zadanie Stowarzyszenia Odra-Niemen, które współpracuje ze środowiskami byłych żołnierzy Polski Podziemnej w kraju, na Kresach - ziemiach na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej, utraconych przez Polskę po II wojnie światowej. Akcja to zbieranie darów dla weteranów, a także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Lokalni koordynatorzy akcji przekazują przygotowane przez wolontariuszy paczki kombatantom we wszystkich ważnych regionach Kresów II RP, do społeczności polskich zamieszkujących jeszcze dawniejsze tereny polskie. Wśród nich znajdują się Łatgalia na dawnych Inflantach, Żytomierszczyzna, czy też Gagauzja i okolice Suczawy, gdzie do dziś pielęgnowana jest polskość.

Włączając się do tych działań pragniemy sami oddać hołd naszym bohaterom, zwłaszcza Kresowym Żołnierzom. Pamiętamy o tych, którzy dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.

W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie, ich rodzice i wychowawcy klas:
klasa I a – wychowawca p. Iwona Molin
klasa I c – wychowawca p. Marianna Niemczuk
klasa II b – wychowawca p. Alicja Wojcieszuk
klasa III a – wychowawca p. Elżbieta Dras
klasa III b – wychowawca p. Wioletta Lewczuk
klasa III c – wychowawca p. Joanna Wicha
klasa IV a – wychowawca p. Ewa Skórzewska-Popek 
klasa IV b – wychowawca p. Magdalena Zosiuk
klasa IV c – wychowawca p. Agata Wojtasiuk
klasa VI a – wychowawca p. Marzena Mazurek
klasa VII b – wychowawca p. Anna Gieleta
klasa VII c – wychowawca p. Marzena Stadnik
klasa VII d – wychowawca p. Iwona Synowiec
klasa VIII b – wychowawca p. Aneta Kowalewska
klasa VIII c – wychowawca p. Agnieszka Szczepanik

Indywidualnie akcję wsparł uczeń kl. II a – Damian Spyrka.

Dziękujemy uczniom, ich rodzicom i wychowawcom za zrealizowanie tego przedsięwzięcia – wolontariusze SK Caritas i opiekunowie p. Aneta i p. Joanna.

  • 2
  • 5
  • 4
  • 1 paczka-pamięci 2021
  • 3