Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiosna to wyjątkowa pora roku. Lubią ją bardzo dzieci, ale również ogrodnicy. Uczniowie kl.1a pod opieką p. J.Rozwód, postanowili przez jakiś czas wcielić się w rolę ogrodników. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się czego rośliny potrzebują do rozwoju i jak się nimi opiekować. Następnie z zapałem wzięli się do pracy. Każdy mógł wybrać swoją ulubioną roślinkę, którą posieje lub posadzi, wybór był bardzo duży. Przez kilka tygodni mali ogrodnicy wspaniale opiekowali się swoimi hodowlami i jednocześnie prowadzili obserwację roślin w dzienniczkach obserwacji. Część dzieci skorzystała z propozycji dzienniczka zaproponowanego przez nauczycielkę, ale powstały również wspaniałe dzienniczki obserwacji własnego projektu. Okazało się, że praca ogrodnika jest bardzo wymagająca i czasochłonna. Jednak wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, a najlepszym dowodem na to są rośliny, które wyhodowali nasi ogrodnicy. Nagrodą za tak wytrwałą pracę, była możliwość posadzenia roślinek we własnych ogródkach, balkonach lub wykorzystanie ich do posiłków. Pracę uczniów możemy obejrzeć w poniższej prezentacji.