Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolne zajęcia sportowe odgrywają kluczową rolę we wczesnej edukacji i kształtowaniu szczególnych umiejętności społecznych. Chociaż wiele dzieci aktywnie uprawia sport, jedynie część z nich uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne.
Zwłaszcza dla najmłodszych, szkoła jest często jedynym miejscem, gdzie mają szansę na rozwój sprawności fizycznej oraz naukę podstawowych zasad poprzez zabawę, na przykład sposobu ustalania i stosowania reguł w celu osiągnięcia założonych celów w ramach zespołu. Sport w szkole jest bardzo ważny dla realizacji programu kształcenia, redukuje potencjał agresji i poprawia sprawność umysłową oraz zdolność koncentracji.

Uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji bogate zaplecze sportowe.

W skład obiektów sportowych wchodzą:
- duża sala gimnastyczna z boiskiem do gry w piłkę nożną , ręczną, koszykówkę,
- mała sala gimnastyczna z boiskiem do piłki siatkowej,
- basen 25 m.  wraz z sauną,
- mała salka do gimnastyki korekcyjnej,
- siłownia wyposażona w zestawy przyrządów do wzmacniania siły i muskulatury ćwiczących: rowerki, bieżnie, przyrządy wioślarskie oraz inne przyrządy.

Kompleks sal gimnastycznych uzupełniają  szatnie i węzeł sanitarny.

Oprócz bogatej bazy sportowej szkoła jest również bardzo dobrze wyposażona w różnego rodzaju sprzęt i przyrządy sportowe. Do gimnastyki: skrzynie, kozły, materace; do lekkiej atletyki: bloki startowe, stojaki do skoku wzwyż, kule, oszczepy, piłeczki palantowe, obuwie lekkoatletyczne. Do zespołowych gier sportowych piłki do koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, siatkówki; oraz wiele innych przedmiotów pomocnych na lekcjach wychowania fizycznego np. szarfy, znaczniki, pachołki.
Przy budynku szkoły znajduje się boisko do gry: w piłkę nożną i w koszykówkę. Gdy dopisuje piękna aura często korzystamy z boisk szkolnych do zajęć na świeżym powietrzu.

Nauczyciele wychowania fizycznego rozwijają sprawność fizyczną uczniów. Tak bogata baza sportowa stwarza bardzo dobre warunki do organizowania ciekawych i urozmaiconych lekcji wychowania fizycznego oraz sportowych zajęć pozalekcyjnych z różnych dyscyplin sportu

Nasi nauczyciele zwracają szczególną uwagę na angażowanie naszych uczniów do świadomej aktywności sportowej i rozwijania wśród nich postaw zmierzających do osiągania wysokich wyników w rywalizacji sportowej.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu zawodach sportowych organizowanych na różnych szczeblach rywalizacji i w różnych dyscyplinach, w których osiągają dobre wyniki i często zajmują w nich wysokie miejsca.

Zajęcia sportowe dają nam możliwość odreagowania stresu szkolnego, satysfakcję z osiągnięć sportowych oraz kształtują zdrowy styl życia.