Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła Caritas koordynowali  w naszej placówce ogólnopolski projekt „Rodacy – Bohaterom. Paczka Pamięci 2022”. Stowarzyszenie Odra-Niemen współpracuje ze środowiskami byłych żołnierzy Polski Podziemnej w kraju, na Kresach - ziemiach na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej, utraconych przez Polskę po II wojnie światowej. Obecnie akcja „Rodacy-Bohaterom”  to obok zbiórki darów dla weteranów,  także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami. 24 lutego 2022 roku wybuchła wojna na Ukrainie, gdzie mieszka sporo naszych Rodaków, których od lat znamy i wspieramy. Dlatego w ramach znanego od lat programu przygotowaliśmy i w tym roku taki wielkanocny prezent.
Paczki Pamięci to nasz dowód wdzięczności  za walkę o niepodległość Ojczyzny oraz podziękowanie za opiekę nad polskimi miejscami pamięci za naszymi granicami.

W tej trudnej dla nas wszystkich, wiosennej edycji udział wzięli uczniowie, ich Rodzice i wychowawcy klas:

 • klasa I a – wychowawca p. Iwona Molin
 • klasa I b – wychowawca p. Berenika Zdunek
 • klasa I c – wychowawca p. Marianna Niemczuk
 • klasa II a – wychowawca p. Jolanta Rozwód
 • klasa III a – wychowawca p. Elżbieta Dras
 • klasa III b – wychowawca p. Wioletta Lewczuk
 • klasa III c – wychowawca p. Joanna Wicha
 • klasa IV a – wychowawca p. Ewa Skórzewska-Popek
 • klasa IV b – wychowawca p. Magdalena Zosiuk
 • klasa V b – wychowawca p. Beata Folusz – Stępniak
 • klasa VI a – wychowawca p. Marzena Mazurek
 • klasa VII b – wychowawca p. Anna Gieleta
 • klasa VII c – wychowawca p. Marzena Stadnik
 • klasa VII d – wychowawca p. Iwona Synowiec
 • klasa VII e – wychowawca p. Monika Lenart
 • klasa VIII a – wychowawca p. Karolina Nadolska – Tatys
 • klasa VIII b – wychowawca p. Aneta Kowalewska
 • klasa VIII c – wychowawca p. Agnieszka Szczepanik
 • klasa VIII d – wychowawca p. Barbara Kister

Dziękujemy Uczniom, ich Rodzicom i Wychowawcom, p. Irenie Kiełbasie i p. Bożenie Bieńkowskiej za zrealizowanie tego przedsięwzięcia – wolontariusze SK Caritas i opiekunowie p. Aneta, p. Joanna oraz p. Karolina.

Zdjęcia darów przekazanych przez uczniów w ramach akcji “Solidarni z Polakami na Ukrainie".