Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W marcu ogłosiliśmy projekt „Ósemkowe Dni Dobrego Słowa”. Celem tej niecodziennej akcji było wspieranie się całej społeczności szkolnej podczas lekcji zdalnych w domu, rodziców, pracowników administracji i obsługi w pracy, rozmów z domownikami, podczas czytania czy oglądania informacji z Polski i ze świata. 
Wychowawcy klas oraz wolontariusze SK Caritas zwrócili szczególną uwagę na podtrzymywanie komunikacji pomiędzy uczniami, wzmacnianie relacji oraz zadbanie o najsłabszych i potencjalnie wykluczonych. 
Podczas tego trudnego czasu, w czasie lekcji zdalnych czy w czasie wolnym od nauki rozmawialiśmy o tym, jaki my mamy wpływ na to, jak możemy działać. Rozmawialiśmy także o tym, jak w każdy z nas może w drugim człowieku znaleźć „pozytywne strony”. W sposób szczególny zwracaliśmy uwagę na miłe zwroty, życzliwość i uśmiech w kontaktach wirtualnych „z kamerką oko w oko” z innymi oraz okazywanie szacunku poprzez stosowanie form grzecznościowych.
Wiemy, iż nasza akcja zostanie z nami na zawsze! Będziemy starać się mówić piękną polszczyzną, mówić o sobie i innych tylko dobrymi słowami. 
Życzymy Wam wielu dobrych słów każdego dnia.

Do zobaczenia po wakacjach. Odpoczywajcie!

Wolontariusze SK Caritas wraz z opiekunami
p. Anetą Kowalewską
p. Iwoną Synowiec
p. Joanna Wichą