Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Społeczność Ósemki doskonale rozumie przesłanie Seneki - wielkiego myśliciela, pisarza i poety. Włączając się, jako SK Caritas i Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie w wiosenne akcje charytatywne „Paczka dla Bohatera” i „Rodacy Bohaterom”, pragniemy sami oddać hołd naszym kombatantom i zachęcić do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach. 
W tych edycjach ogólnopolskich akcji udział wzięli uczniowie, ich Rodzice i wychowawcy klas:
klasa I b – wychowawca p. Iwona Buczek
„Świetliczaki” – wychowawcy p. Joanna Wicha, p. Agnieszka Skubisz, p. Wioletta Mazur
klasa V b – wychowawca p. Aneta Kowalewska
klasa VII b – wychowawca p. Ewa Skórzewska-Popek 
klasa III aG – wychowawca p. Anna Gieleta.
Indywidualnie akcje wsparli uczniowie: Paweł Sado (kl. I a), Gabriela Pawełczak (kl. VI a), Paweł Rogucki (kl. VIII b), Izabela Makara (kl. VIII c), Huber Makara (kl. VIII c), Natalia Szeptuch (kl. VIII c), Michał Tomczak (kl. III aG).
Dziękujemy Uczniom, ich Rodzicom i Wychowawcom za zrealizowanie tego przedsięwzięcia – wolontariusze SK Caritas i opiekunowie p. Aneta Kowalewska, p. Iwona Synowiec i p. Joanna Wicha.