Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kolejną akcję „Wielkanocna Paczka dla Bohatera”, w ramach której zbierane były dary dla kombatantów.
Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, byłych członków podziemnych organizacji ruchu oporu oraz więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów.

Poprzez takie działania popularyzujemy i utrwalamy w pamięci społecznej dzieje walk niepodległościowych, wychowujemy dzieci i młodzież w duchu patriotyzmu, uczymy się wrażliwości na potrzeby innych.

Uczniowie i wolontariusze, którzy spontanicznie włączyli się w akcję przez tydzień gromadzili wszelkiego rodzaju produkty spożywcze z długim terminem przydatności oraz środki czystości. Zebrane dary, tuż przed Świętami Wielkiejnocy, zostaną przekazane naszym Bohaterom.

W tej edycji udział wzięli uczniowie i wychowawcy klas:

klasa III b – wychowawca p. Piotr Sadura
klasa III c – wychowawca p. Aneta Kowalewska
klasa III a – wychowawca p. Małgorzata Sawicka
klasa III d – wychowawca p. Marzena Chrabąszcz
klasa I a – wychowawca p. Anna Gieleta
klasa V b – wychowawca p. Ewa Skórzewska-Popek

Dziękujemy.

  • wp_20170406_10_39_33_pro
  • wp_20170406_09_57_40_pro
  • wp_20170406_09_57_24_pro