11 lipca 2025 r. w Chełmie odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Krwawej Niedzieli. W obchodach udział wziął Prezydent elekt RP, prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.
Obchody rozpoczęła msza święta w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, sprawowana w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli w marszu pamięci na teren Muzeum przy ul. Hrubieszowskiej 102, gdzie odbyła się główna część obchodów.
W uroczystościach miejskich Szkołę Podstawową nr 8 im. B. Z. Wirskiego w Chełmie reprezentowali: Pani Dyrektor Beata Tomaszczuk, poczet sztandarowy z opiekunem oraz Stowarzyszenie „Załoga Ósemki”.