Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziecięcy telefon zaufania rzecznika praw dziecka

Przemoc, hejt, samotność, zagubienie, depresja… Dziecięce dramaty mogą zakończyć się tragicznie, jeśli w porę nie nadejdzie pomoc. Masz problemy? Nie czekaj, skorzystaj z pomocy specjalistów.

Rzecznik Praw Dziecka uruchomił nową formę wsparcia dla dzieci i młodzieży zmagających się z różnymi problemami, kryzysem psychiczny, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie:
- całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12,
- dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów.

Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko może uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

Czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – https://brpd.gov.pl/, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania pomocy.

Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.