ÓSEMKOWE CYBERBEZPIECZNIKI - NASZE DZIAŁANIA

PROJEKT CYBERNAUCI 2016/2017

PROJEKT EDUKACYJNY: ÓSEMKOWE DZIECI SIECI - CZY SĄ BEZPIECZNE W INTERNECIE? ROK SZKOLNY 2016/2017

PROJEKT EDUKACYJNY: ÓSEMKOWE DZIECI SIECI - CO ROBIĄ W INTERNECIE? ROK SZKOLNY 2017/2018

ÓSEMKOWE CYBER-RADY DLA UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI

GAZETKA

FILMY

- MEMY

- WIRUSY

- STRAŻNICY CYBERBEZPIECZEŃSTWA

W bieżącym roku szkolnym SP 8 przystąpiła do projektu "Ósemkowi Cybernauci". W ramach tego projektu dla uczniów klas V i VI zaplanowano między innymi zajęcia dotyczące poznania zagrożeń występujących w Internecie i sposobów zapobiegania im. Lekcje na temat: "NIE - BEZPIECZNY INTERNET" zorganizowała p. Elżbieta Jarosz, pedagog szkolny, a przeprowadził p. Piotr Czarnecki, pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Chełmie. Omawiane zagadnienia przybliżyły uczniom zarówno korzyści płynące z posiadania Internetu, jak i zagrożenia, w przypadku nieumiejętnego bądź niewłaściwego korzystania z niego. Przekazane treści wzbudziły wśród uczniów duże zainteresowanie.