Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

7 czerwca uczniowie kl. 2a i 2b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Roztocze i do pasieki „Ulik". Po przyjeździe do Zwierzyńca poszli na spacer nad stawy, wśród których stoi barokowy kościół na wodzie. Przeszli ścieżką dydaktyczną na „Bukową Górę” i stawy „Echo” z ostoją konika polskiego w Roztoczańskim Parku Narodowym. Na rynku w Szczebrzeszynie zrobili pamiątkowe zdjęcie ze słynnym „Świerszczem”. Po obiedzie pojechali do pasieki „Ulik” w miejscowości Mokrelipie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Zobaczyli tam miododajne rośliny w otoczeniu zabytkowych i nowoczesnych uli. Zwiedzili skansen pszczelarski i izbę muzealną. Poznali historię starodawnego pszczelarstwa, ujrzeli wiejską chatę, przybory dawnego gospodarstwa rolnego oraz szkolną salę z wyposażeniem z lat 70. XX wieku. Oglądali eksponaty i sprzęty służące pszczelarzom dawniej oraz dziś. Weszli do domku inhalacyjnego i wdychali aromat prosto z wnętrza ula. Oszklony ul edukacyjny umożliwił dzieciom oglądanie pracy pracowitych pszczółek z bliska. Drugoklasiści poznali kilka ciekawostek z ich życia. Po zajęciach każdy mógł zakupić pamiątkę z wosku lub miodu. Najsłodszą częścią programu było otrzymanie upominku, małego słoiczka zdrowego i pysznego miodu. Był to aktywny dzień na łonie przyrody.