Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z „Uniwersytetem Dzieci” nasza klasa 3b pod opieką pani Iwony Buczek współpracuje już od trzech lat. W tym roku realizowaliśmy zadania w ramach projektu „Matematyka. Co się liczy w sporcie?”. Na kolejnych ośmiu wykładach i warsztatach dowiadywaliśmy się jak radzić sobie z emocjami oraz w jaki sposób wykorzystujemy matematykę w życiu codziennym. Okazało się, że korzystamy z wiedzy zdobytej w szkole znacznie częściej niż się nam wydaje. Obliczaliśmy powierzchnie dużych obiektów sportowych, organizowaliśmy przygotowania do maratonu i zawodów sportowych. W rzeczywistości wirtualnej spotykaliśmy się ze sportowcami, trenerami, projektantami. Tworzyliśmy biznes plany naszych własnych firm związanych ze sportem. Sprawdzaliśmy ile kalorii potrzebuje nasz organizm do właściwego funkcjonowania, gdzie je spalamy, z jakich produktów je pozyskiwać. Uczyliśmy się zasad zdrowego stylu życia.
Matematyka jest wszędzie wokół nas, dlatego lubimy liczyć!

informacja o zakończeniu programu