Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

projekt wwf polska w naszej klasie 3b 1                              projekt wwf polska w naszej klasie 3b 2

W tym roku szkolnym braliśmy udział w projekcie World Wide Fund for Nature - Światowego Funduszu na rzecz Przyrody - WWF Polska. Wyjaśnialiśmy mechanizmy globalnego ocieplenia i jego długofalowe skutki dla naszej planety i ludzi. Dowiedzieliśmy się czym różni się pogoda od klimatu. Poznaliśmy sposób życia i dostosowania się do warunków środowiskowych niedźwiedzia polarnego. Przygotowaliśmy prace plastyczne związane z niedźwiedziami. Poznaliśmy zwierzęta Arktyki. Wykonaliśmy lapbooki na ten temat. Dowiedzieliśmy się jak nasze zachowanie w Chełmie wpływa na życie zwierząt w np.: w Bałtyku. Wzięliśmy udział w akcji „Godzina dla Bałtyku”. Dowiedzieliśmy się jak my możemy uczyć się odpowiedzialności za czystość naszego najbliższego otoczenia. Podjęliśmy wyzwanie dotyczące naszego środowiska. Polega ono na tym, że podczas każdej wycieczki w środowisko naturalne – do parku, na łąkę, do lasu, zabieramy ze sobą worek na śmieci i sprzątamy porzucony plastik i inne nieczystości. Jeśli śmieci jest w jakimś miejscu zbyt dużo powiadamiamy o takim nielegalnym śmietniku dorosłych i prosimy o interwencję np.: Straży Miejskiej, Urzędu Gminy, Nadleśnictwa. Jak zgłosić problem dotyczący ochrony przyrody, nie tylko jeśli chodzi o zaśmiecanie środowiska, można przeczytać w poradniku - CO ROBIĆ

na stronie Co robić?! | WWF Polska.

Na stronie znajduje się wiele cennych wskazówek oraz gotowe wzory pism do właściwych instytucji.

  • slajd3
  • slajd2