Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1 czerwca – tak jak wskazuje kartka w kalendarzu – w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie odbył się Ósemkowy Sportowy Dzień Dziecka. Ten dzień jest bardzo lubiany w szkole przez wszystkie dzieci, gdyż nie ma wtedy tradycyjnych lekcji w ławkach, a jest zabawa na świeżym powietrzu i wspólne świętowanie.
Imprezę rozpoczęła prowadzona przez nauczycieli wychowania fizycznego rozgrzewka w rytm muzyki, po której uczniowie przystąpili do indywidualnych konkurencji sportowych. Przygotowano 10 stacji z różnymi zadaniami. Trzej najlepsi zawodnicy w każdej konkurencji zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez PWSZ w Chełmie.
Przed sportowymi grami zespołowymi dzieci miały okazję nauczyć się pląsu „Mały John”, podczas którego świetnie się bawiły.
W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło też innych atrakcji. Dzieci mogły rozwiązywać sportowe łamigłówki w języku angielskim, rozwijać logiczne myślenie w konkursach matematycznych i zagrać w gry planszowe.
Po długim okresie nauki zdalnej ruch jak najbardziej był wszystkim potrzebny. Dzień minął w miłej i serdecznej atmosferze.

  • image18
  • image28
  • image21