Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Narodowe Święto Niepodległości skłania do refleksji i przypomina o skomplikowanych losach Polaków, którzy musieli walczyć o odzyskanie swojej państwowości. Upadek państwa polskiego w 1795 roku doprowadził do 123-letniego okresu zaborów i niewoli, zakończonego 11 listopada 1918 roku. Uczniowie naszej szkoły zachowując pamięć o rodakach walczących o niepodległą Polskę, 10 listopada br. wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym. Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów klas VI-VIII, którzy wykazali się dużą wiedzą nt. drogi Polaków do niepodległości oraz głównych twórcach procesu powrotu ojczyzny na mapę Europy po latach rozbiorów.
Zadania konkursowe najlepiej rozwiązał Kamil Siatka zajmując I miejsce (VIII c). Drugą lokatę zdobyła Aleksandra Grzesiuk (VIII c). Trzecie miejsce uzyskali ex aequo Karol Muniak (VIII a) oraz Kamil Błaszczyk (VIII b).
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Konkurs zorganizowała pani Agnieszka Szczepanik.

Znamy Ojców Niepodległości