Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie kl. VII b wspólnie z wychowawcą p. Anetą Kowalewską zrealizowali projekt kampanii społeczno-edukacyjnej #BarwyWspólne. To inicjatywa skupiona wokół symboli narodowych i kulturowych. Jej celem jest rozwijanie uczuć i postaw patriotycznych rozumianych jako codzienne, drobne gesty oraz szacunek symboli narodowych. Program rekomendowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury w Warszawie oraz Program Wieloletni Niepodległa na lata 2017-2022.
W czasie zajęć utworzyli „Ósemkowy przepis na patriotyzm”:
Michelle: szacunek do barw i symboli narodowych
Karolina: szacunek do drugiego człowieka, uważność na drugiego człowieka i jego potrzeby
Ola: poznawanie życiorysów i dokonań ważnych dla Polski postaci, nie tylko bohaterów walki o wolność, ale także ludzi kultury i nauki, w tym – patrona szkoły
Paulina: uczestnictwo w obchodach świąt i rocznic ważnych dla kraju
Julia S.: nauka, by móc w przyszłości oferować swoje umiejętności innym członkom społeczeństwa
Olgierd: angażowanie się w działalność społeczną i charytatywną
Kornelia: troska o zabytki kultury i miejsca pamięci
Radek: mówienie ojczystym językiem, troska o język ojczysty, posługiwanie się poprawną polszczyzną
Nikola: troska o środowisko naturalne i dziedzictwo przyrodnicze swojego kraju
Mateusz: kibicowanie polskim sportowcom
Sebastian: uczciwość, płacenie podatków w kraju i kupowanie polskich produktów
Patrycja: poznawanie polskiej historii, pogłębianie wiedzy na jej temat
Marcel: poznawanie polskiej kultury, również regionalnej
Maciej: kultywowanie tradycji
Kacper: codzienna życzliwość wobec innych
Gabriela: przestrzeganie prawa
Wiktoria: uczestnictwo w wyborach i inna działalność obywatelska
Julka B.: dbanie o dobre imię swojego narodu i kraju zarówno wewnątrz, jak i poza granicami Polski.
Uczniowie kl. VII b wiedzą, iż wspólne dobro, kultura i tożsamość to trwała i otwarta postawa patriotyczna. Rodzice i wychowawca klasy przekazują pozytywne wzorce zachowań, możliwe do naśladowania w codziennym życiu.

  • Kotylion Jula 7b
  • Kotylion Michelle 7 b
  • IMG_2flaga