Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 2a drugi rok realizują innowację pedagogiczną „Zaprogramowani na przygodę” i bardzo lubią informatykę oraz zajęcia z programowania. Programują offline i online. Znają sporo aplikacji, programów i przed rozpoczęciem nauki zdalnej przyszedł czas na naukę podstawowych możliwości języka Scratch. Drugoklasiści poznali kategorie bloczków, nauczyli się wstawiać duszki i tło do projektu, sposób w jaki wprawić duszka w ruch i jak można nim sterować. Poznali właściwości duszków - możliwość zmiany nazwy duszka, kostiumów, obrotu, tworzenia, kopiowania. Podczas pierwszych zajęć uczniowie samodzielnie sprawdzali różne funkcjonalności Scratcha. Efekty ich pracy były wyśmienite. Następne zajęcia to kolejne stopnie wtajemniczenia w ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Encoded for fun” pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Dras.

  • 1
  • 2