31 maja 2022 roku uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2b i 2c wyruszyli do Krainy Rumianku – niezwykłego zakątka na Polesiu Lubelskim w miejscowości Hołowno. Jest to ciekawa historia o tym jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Dzieci poznały dawne obyczaje polskiej wsi, warunki życia, stroje, rodzaje wiejskich prac oraz dawne zabawy. Wzięły również aktywny udział w fabularnej grze terenowej „Awantura w Krainie Rumianku”. Gra była świetną okazją do nauki negocjacji podczas targów z Karczmarką, sportowej rywalizacji i współdziałania. Jaka jest treść dokumentu? Gdzie jest ukryty kamień niezgody i jakie jest jego znaczenie - tego uczniowie dowiedzieli się pokonując różne zadania. Ale trzeba przyznać - łatwo nie było! Ciekawym doświadczeniem był udział w warsztatach: „Mydełka glicerynowe”. Dzieci poznały historię mydła oraz dowiedziały się, czym myto się dawniej. Poznały rodzaje mydła oraz samodzielnie przygotowywały kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe. Każdy mógł wybrać kolor i zapach dla swoich mydełek. Pobyt w Krainie Rumianku na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.
Opiekunami grupy byli: pani Alicja Wojcieszuk, Iwona Molin, Berenika Zdunek, Marianna Niemczuk, Anna Gieleta oraz pan Piotr Sadura.

• photo3
  • photo6