Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i tęsknimy za śniegiem oraz świątecznym drzewkiem. Lekcja matematyki w klasie 2a poświęcona figurom geometrycznym, osi symetrii, odbiciu lustrzanemu pozwoliła uczniom na stworzenie własnych płatków śniegu i drzewka choinkowego. Dzieci skorzystały ze stron zaproponowanych przez wychowawczynię p. Elżbietę Dras (realizującą program własny „Tropiciele matematyki”) i zachwyciły się. Była zabawa, radość, dużo wspaniałych emocji oraz matematyka. Drugoklasiści mieli mnóstwo cudownych pomysłów, wykazali się kreatywnością. Poniżej linki do kilku uczniowskich prac. Warto zobaczyć, jak powstawały niektóre niesamowite prace.
Płatki śniegu: Hubert Ninka Olek Jula Ł. Zosia A. Ola Jula Ł. Olek Ninka Jula Ł. Olek Ninka Zosia B. Jula H. Maja M. Choinki: Jula Ł. Mikołaj Maja M. Mikołaj Mateusz

  • c
  • Projekt bez tytułu
  • 1
  • b_2
  • 2a
  • Olek
  • b_1