Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 3

W dniach 25–26 maja 2026 roku uczniowie klas V a, V c i VI b wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

Młodzi turyści zwiedzili Księży Młyn – zabytkowy kompleks fabryczno-mieszkalny, Orientarium ZOO z egzotycznymi zwierzętami, spacerowali ulicą Piotrkowską, podziwiając m. in. Pasaż Róży i instalację „Narodziny Dnia”, uczestniczyli w seansie „Gwiazdozbiory wiosennego nieba” w Planetarium EC1 oraz odwiedzili Nowe Centrum Łodzi i Muzeum Miasta Łodzi mieszczące się w pięknym pałacu Izraela Poznańskiego.

Pobyt w mieście zakończył obiad w restauracji Manuarte Agustina Egurolli w Manufakturze i czas na zakupy oraz spacer po tym popularnym kompleksie handlowo-kulturalnym.

Wycieczka była bardzo udana. Bogaty program wyjazdu poszerzył wiedzę uczniów o historii przemysłowej Łodzi, ale również dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń i okazji do wspólnego spędzania czasu.

Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas – p. Aneta Kowalewska, p. Piotr Mazur i p. Marzena Stadnik.

  • photo4
  • photo15
  • photo12
  • photo14
  • photo2
  • photo17
  • photo7
  • photo6
  • photo9
  • photo16
  • photo8
  • photo5
  • photo3
  • photo18
  • photo10
  • photo1
  • photo13
  • photo11