Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 3

W dniach 14–15 maja 2026 r. uczniowie klas IV a, IV b i V b SP nr 8 w Chełmie uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Bochni, Krakowa i Zakopanego.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Bochni, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię najstarszej kopalni soli w Polsce oraz zobaczyć nowoczesną ekspozycję multimedialną. Następnie udaliśmy się do Krakowa. Spacer po Starym Mieście obejmował m.in. Wzgórze Wawelskie, Katedrę Wawelską, ulicę Kanoniczą, Rynek Główny oraz najbardziej znane zabytki miasta, takie jak Sukiennice, Bazylika Mariacka i pomnik Adama Mickiewicza. Nie zabrakło również spotkania ze smokiem wawelskim oraz pomnikiem Dżoka – symbolem psiej wierności.

Drugiego dnia wycieczki pojechaliśmy do Zakopanego. Dużą atrakcją była wizyta w Muzeum Oscypka, podczas której uczniowie uczestniczyli w pokazie wyrobu tradycyjnego góralskiego sera oraz samodzielnie wykonali własne serki. Następnie spacerowaliśmy po Krupówkach i wjechaliśmy koleją linowo - terenową na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Tatr.

Wycieczka była doskonałą okazją do poznania historii, kultury i tradycji regionów południowej Polski, a także do wspólnej integracji i aktywnego spędzenia czasu.

  • photo10
  • photo4
  • photo6
  • photo13
  • photo1
  • photo2
  • photo15
  • photo14
  • photo12
  • photo16
  • photo17
  • photo18
  • photo7
  • photo3
  • photo5
  • photo11
  • photo8
  • photo9