Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Code Week, czyli europejskie święto programowania klasa 2a zaczęła świętować już dwa tygodnie temu biorąc udział w wyzwaniu „Cała Polska programuje”. Wyzwanie to jednak nie wszystko. Przez kolejne dwa tygodnie również kodują realizując ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”. Między innymi z okazji Code Week uczniowie rozpoczęli kolejny projekt eTwinning "Encoded for fun" https://bit.ly/3k2Iqcw. Wspólnie z kolegami z Polski, Włoch i Turcji przystąpili do międzynarodowych zadań związanych z nauką programowania oraz uczą się, jak bezpiecznie wykorzystywać nowe technologie. Ostatnie ich aktywności pod opieką wychowawczyni klasy p. Elżbiety Dras to: Układanie kolorowego sudoku z cyfr utworzonego na wirtualnej macie; Zabawa „Wędrujący miś” na wirtualnej macie do kodowania; Lightbot – kodowanie tras dla robota w wirtualnej przestrzeni (wspólne przejście kilku poziomów); Wirtualne puzzle, symulator Ozobota i zakodowana trasa dla wirtualnego robota (robot przejechał od pierwszego do ostatniego balonika); Zabawy z symetrią. Drugoklasiści już mają czym się pochwalić – zdobyli kilkanaście certyfikatów, a to jeszcze nie koniec CodeWeek’owych działań.

 • spotkanie partnerów
 • symulator ozobota
 • symetria 2 (1)
 • wędrujący miś
 • pan żaróweczka1
 • pan żaróweczka2
 • my
 • 2a_certyfikat
 • sudoku (2)
 • symetria 2 (2)