Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 2a wykonali ostatnie zadania w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje”. Realizując zadanie 8., dotyczące bezpieczeństwa w sieci, dzieci rysowały sieci komputerowe (przecinające się linie) i na końcu każdej linii (jakaś osoba w sieci) wstawiały kod dla Ozobota „zawróć na końcu linii”. Obserwowały, jak poruszał się robot, do kogo zajechał na początku, kogo odwiedził w dalszej kolejności https://youtu.be/RjoyS3544Yk. To była wspaniała okazja, by ponownie uzmysłowić sobie, że w sieci nie wszystko jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Zadanie 9. to pętle, czyli szukaliśmy powtórzeń w życiu. W zadaniu 10. debugowaliśmy. To niezwykle ciekawe i życiowe zadanie. Wyszukiwaliśmy błędy w kodach i naprawialiśmy je.
Wyzwanie realizowane było w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Wydarzenie objęło całą Polskę i odbywało się przez 10 dni, od 28 września do 9 października 2020 r. Klasa 2a pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Dras włączyła się do ogólnopolskiej akcji, aby świadomie, merytoryczne i metodyczne wprowadzać elementy programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych. To była ciekawa przygoda, intensywne 2 tygodnie, ale nasze kodowanie nie kończy się.

  • Pętle
  • Debugujemy