Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią p. Jolantą Rozwód od 23 września br. przystąpili do realizacji innowacji pedagogicznej w formie międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z Klasą - lekturki spod chmurki”. Jest to druga edycja przedsięwzięcia wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III w Polsce i w szkołach polonijnych. Poprzez czytanie lektur uczniowie włączą się w aktywną działalność edukacyjną. W czasie zajęć poruszana będzie ważna tematyka ekologiczna, która wzmocni więź uczniów ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinie w dzieciach poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Projekt podzielony jest na trzy moduły związane z porami roku. W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią w projekcie jest chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Uczniowie klasy I a do pierwszego modułu wybrali lekturę „Kapelusz Pani Wrony”. Wykonali także swoje chmurki, plastelinowe „Czytusie” i piękne jesienne kompozycje. Otrzymali również „Lekturniki”. Lekturę będą czytali wspólnie podczas zajęć. W ten sposób uczniowie rozbudzą swoją wyobraźnię literacką i rozwiną aktywność czytelniczą. Takie zajęcia sprawiają, że lektury kojarzą się z czymś ciekawym i wcale nie są nudne.

  • 20200925_082649
  • 20200925_094817
  • 20200925_083556
  • 20200925_082153
  • 20200925_085907