Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew? Jak w prosty sposób sprawdzić, czy powietrze, którym oddychamy, jest czyste? Dlaczego powstają silne wiatry i jakie skutki mogą wywołać? Na takie i inne pytania w czasie realizacji projektu edukacyjnego „Klimatyczna Klasa” szukali odpowiedzi uczniowie klasy IIB. Pod opieką p. Jolanty Rozwód prowadzili obserwacje przyrodnicze, dowiedzieli się czym jest klimat i jak chronić środowisko. Rozwijali swoją kreatywność, tworząc ze zgromadzonych odpadów zupełnie „nowe przedmioty”. Rozwijali kompetencje społeczne, uczyli się myślenia naukowego, autoprezentacji i prowadzenia doświadczeń. Zrozumieli, jak ciekawa może być nauka. W trakcie realizacji projektu wszyscy uczestnicy otrzymali indeksy, a na zakończenie klasa i nauczyciel prowadzący certyfikaty.
Projekt „Klimatyczna Klasa” został zorganizowanym przez Fundację non-profit Uniwersytet Dzieci, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska.

  • jolanta-rozwod-klimatyczna-klasa-1-3-dyplom-1557159580(1)
  • jolanta-rozwod-klimatyczna-klasa-1-3-certyfikat-1557159580
  • 20190603_102405